Playa Juanillo - Punta Cana

Czym urzeka nas region Punta Cana? – niezaprzeczalną atrakcją są niesamowite śnieżnobiałe plaże ciągnące się przez wiele kilometrów wzdłuż wschodniego wybrzeża. To miejsce na styku morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Bielusieńki piasek, turkusowa i przejrzysta i kokosowe palmy, któ®e rosną wzdłuż plaży pochylone niczym w pokłonie w kierunku wody. To wszystko składa nie na rajski krajobraz, który kochają wszyscy marzyciele.

RÓŻNE Plaże w regionie PUNTA CANA

Plaże w regionie Punta Cana stykają się ze sobą i nachodzą na siebie. Każda ma charakterystyczne cechy. PLAYA PUNTA CANA to odcinek 4,8 km, gdzie krajobraz jest niczym raj na ziemi. To jedna z najlepszych plaż w regionie. PLAYA BÁVARO to fragment, w którym ulokowały się liczne hotele, resorty all inclusive, restauracje i sklepy z pamiątkami. choć spacerować wolno każdemu wzdłuż wybrzeża na odległość ok 50 m od wody niemal wszystkie z hotele mają swoje prywatne obszaru na plażach, gdzie znajdują się leżaki, parasole oraz bary. Turyści mogą spacerować brzegiem prywatnych plaż, ale nie mogą korzystać z udogodnień przygotowanych dla gości hoteli. Playa Bávaro to długi pas srebrzysto-białego piasku, który ciągnie się przez wiele kilometrów.

PLAYA UVERO ALTO to obszar i plaża zlokalizowana na najbardziej wysuniętym na północ krańcu regionu Punta Cana. Otwartye przestrzeniame z dużymi falami, ale także w wielu miejscach spokojnymi wodami, chronionymi przez rafy. Plaża ta jest świetnie zagospodarowana i dedykowana dla osób, które lubią wypoczywać w większym spokoju, choć aktywni turyści też wyszukają coś dla siebie. Można tu np. uprawiać surfing i windsurfing.

PLAYA MACAO to plaża bez obszarów hotelowych, która została uznana przez UNESCO za jedną z najlepszych na Karaibach. Szkoły surfingu przyjeżdżają tu aby złapać troszkę większą falę. Wzdłuż plaży rozpościerają się chatki, które serwują smaczne lokalne dania i koktajle. Plaża Macao stanowi cel wielu wypraw plażowymi buggy, quadami, a także innych wycieczek terenowych.

PLAYA EL CORTECITO-LOS CORALES to miejsce, które gdzie wiele apartamentów zaprasza klientów, którzy szukają noclegów poza dużymi resortami all inclusive. Znajdziemy tu także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i rzemiosłem, a także supermarkety i małe centra handlowe.

PLAYA JUANILLO jest w obszarze zamkniętym Cap Cana gdzie zlokalizowały się najdroższe osiedla w tym regionie Punta Cana, Ta plaża zachwyca wszystkich  niesamowicie turkusową wodą i bielusieńkim piaskiem, który jest naprawdę drobny. Na tej plaży odbywają się oficjalne imprezy i koncerty. To miejsce dla aktywnych turystów, którzy znajdą dla siebie z oferowanych atrakcji takich jak: siatkówka, snorkeling, kitesurfing, kajakarstwo i jazda konna.

Kolejna plaża to PLAYA BLANCA, która jest częścią strzeżonego osiedla Puntacana Resort & Club. Znajduje się tu popularna restauracja Playa Blanca, a także The Kite Club, gdzie organizowane są lekcje kitesurfingu i SUP surfingu.

PLAYA CABEZA DE TORO to bardzo piękna plaża, która jest zlokalizowana pomiędzy lotniskiem Punta Cana a Bavaro. Tutaj na dzikich odcinkach często odbywają się ceremonie ślubne w kameralnej atmosferze. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Tej plaży został przyznany Europejski certyfikat Błękitnej Flagi, który jest przyznawany czystym i bezpiecznym plażom.

Punta Cana to miejsce, w którym odnajdą się turyści, którzy uwielbiają spędzać leniwe popołudnia na plaży. Jednak aktywni też znajdą coś dla siebie. Ze względu na duży wybór atrakcji turystycznych, Punta Cana jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, singli, którzy szukają przygody i zakochanych par, które mogą romantycznie rozpocząć dzień, przy wschodzie karaibskiego słońca.