Dominikana - arena walk kogutów - Vida Dominicana

Pełna atrakcji wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę.

Polecamy wycieczkę Vida Dominicana z Tropical Sun Tours

Pod powyższą nazwą kryje się całodniowa wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę. Na wycieczkę jedzie się klimatyzowanym zamkniętym  busem, co ma znaczenie przemieszczając się wśród ulic i spalin miasta Higuey. Przed dotarciem do miasta czeka nas kilka atrakcji. Na początek jest przejazd przez wioskę La Seiba – autentyczna osada dominikańska z kolorowymi domkami w pastelowych barwach, charakterystycznych dla tego kraju. Później zmierzamy do podnóża Kordyliery Wschodniej wzdłuż gajów kokosowych i palm o rodzimej nazwie „Real”. Następnym punktem programu jest niezapomniany dla zmysłów pobyt na niewielkim rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, mango, marakui, owocami cytrusowymi, kakaowcami czy kawowcami. Towarzyszy nam aromat wanilii i cynamonu. Na miejscu można spróbować wszystkich rosnących tam owoców oraz tradycyjnej dominikańskiej kawy, kakao przyrządzanego w specyficzny sposób oraz herbaty kakaowej. Na rancho można zakupić naturalne dominikańskich specjały. Oczywiście można też wejść również do wnętrza dominikańskiego domu z bardzo charakterystycznym umeblowaniem. Zazwyczaj jest również okazja, aby podziwiać koguty hodowane do walk, które są bardzo popularne w Dominikanie.

 

rancho-dominikana

Odwiedziny w lokalnej małej manufakturze cygar to kolejne przeżycie, można tam obserwować proces ich wytwarzania. Oczywiście można także na miejscu zapalić takie cygaro i poczuć prawdziwy karaibski aromat tytoniu. Żeńska część grupy zwykle jest zainteresowana biżuterią ze słynnym kamieniem larimar, z którego słynie Dominikana.

Larimar Dominikana
Larimar z Dominikany

Następnie wrażenia czekają w mieście Higuey, gdzie czekają takie atrakcje jak zwiedzanie Bazyliki, najsłynniejszego miejsca pielgrzymek katolików dominikańskich, bazylikę odwiedzał również Jan Paweł II, który ufundował przepiękne, okazałe,  rzeźbione drzwi wejściowe do Bazyliki.

bazylika w Higuey - Dominikana
Bazylika w Higuey – Dominikana

Kolejną atrakcją Higuey jest typowy targ dominikański, na którym zakupy robią lokalni mieszkańcy. Wizyta w tradycyjnym colmado, dopełnia odczucie miejscowego klimatu. Takie sklepiki znajdują się w każdym miasteczku w tym kraju. Można poczuć dokładnie to samo, co zbierający się w sobotni wieczór w tym miejscu mieszkańcy Dominikany.

targ Dominikana - Higuey
targ Dominikana – Higuey

Później trasa wycieczki prowadzi do Boca de Yuma – wioski rybackiej położonej na przepięknym klifowym wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zasłynęła ona jako autentyczna baza karaibskich piratów.

rzeka Yuma - Dominikana
rzeka Yuma – Dominikana

Kolejnych wrażeń dostarcza wyprawa łodzią motorową w górę rzeki Rio Yuma. Podróż wśród wspaniałych widoków skalistych brzegów z karaibską roślinnością, która jest domostwem tropikalnych ptaków. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć iguany zamieszkujących te tereny.

Dominikana - iguana
Dominikana – iguana

Po powrocie do Boca de Yuma przerwa na tradycyjny dominikański obiad serwowany w niesamowicie położonej restauracji. To idealna okazja do spróbowania klasycznej zupy dominikańskiej „Sancocho” oraz wielu innych potraw. Każdy planujący zakupić jakieś produkty z Dominikany w atrakcyjnej cenie będzie miał taką możliwość podczas wizyty w dominikańskim supermarkecie, gdzie w cenach lokalnych jest dostępny rum, kawa, kakao, kosmetyki oraz drobne pamiątki.

Dominikana - wioska haitańska
Dominikana – wioska haitańska

W drodze powrotnej do hotelu jeden z najbardziej intrygujących punktów wycieczki – odwiedziny w autentycznej wiosce przybyszów z Haiti, znajdującej się na obrzeżach plantacji trzciny cukrowej. Jest to okazja do spróbowania „słodkiego złota” Dominikany oraz poczucia prawdziwych emocji podczas spotkania z rodzinami haitańskimi, których trudne warunki bytowe pozostają w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Od lat lokalne firmy turystyczne wspierają mieszkańców tej wioski ofiarowując im często rzeczy pierwszej potrzeby.

Dominikańska siesta
Dominikańska siesta

Cała wycieczka jest realizowana z polskim przewodnikiem. Cena od 73 do 85 USD.
Można ją zarezerwować jeszcze przed wyjazdem – tutaj link: VIDA DOMINICANA