dominikana-z-niemiec

Dominikana z Niemiec – czy nadal się opłaca

Dominikana taniej z niemieckiego biura – takie przekonanie nadal tkwi  w świadomości wielu turystów, korzystających niegdyś z niemieckich biur podróży decydując się na wakacje w Dominikanie. Wciąż panuje przekonanie, że oferta ta jest tańsza, a hotele znacznie lepsze. Wciąż można spotkać się z takimi opiniami, natomiast w tym materiale chcemy obalić ten mit pokazując jednocześnie fundamenty takiego założenia.

Jeszcze kilka lat temu wybór wyjazdów wakacyjnych do kierunków egzotycznych wśród polskich touroperatorów była mocno uboga. Wiele osób chcących korzystać z wypoczynku na karaibskich plażach była zmuszona wybrać taki wyjazd za pośrednictwem niemieckich touroperatorów. Od tego czasu wszystko się zmieniło. Popularność wakacji w tropikach bardzo wzrosła i stale pojawiała się większa dostępność z Polski. W początkowej fazie popularności oferty były jeszcze skąpe, a popyt był na tyle duży, że ceny u największych polskich operatorów bywały droższe niż te dostępne na rozwiniętym rynku niemieckim.

Dodajmy, że niektóre biura organizujące wyjazdy do Dominikany już nawet w tamtym okresie posiadały ofertę konkurencyjną do biur niemieckich. W tej chwili nasz Polski rynek jest już rynkiem dojrzałym, a dostępność przelotów daje nam szansę na jeszcze bardziej elastyczne dopasowanie się do potrzeb klientów. W żadnym wypadku nie możemy jednak powiedzieć, że z niemieckich biur jest taniej, to raczej kwestia szukania okazji, których w polskiej ofercie również nie brakuje.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi okresami, to zapełnienie hoteli i ceny. Najdroższy okres trwający od Świąt Bożego Narodzenia do końca marca to prawie 100 % obłożenie hoteli, a co za tym idzie wyższe ceny – działa tutaj znane wszystkim prawo podaży i popytu.

Odnosząc się do tematu jakości hoteli – możemy być pewni, że żaden z rynków nie jest uprzywilejowany. Rozbieżności mogą wynikać z kategorii pokoju wybranego w konkretnym hotelu, a mato wpływ na jego położenie, wyposażenie i serwis. Jeśli chcielibyśmy dokonać porównań to wyłącznie do tego samego hotelu, jego konkretnej części (konkretnego resortu) i pokoju o takiej samej nazwie. Niekiedy, bardzo rozbudowane kompleksy hotelowe w Dominikanie, w szczególności w rejonie Punta Cana powodują trudności z precyzyjnym doborem pokoju, zważywszy, że hotele posiadają nawet do siedmiu resortów, a w niektórych z nich, jeden tylko resort może dysponować do dziesięciu kategorii pokoi. Daje to sporą ilość dostępnych kombinacji. Niektórzy znani operatorzy nie oferują pełnej dostępności skupiając się na zakontraktowanych hotelach i pokojach, standaryzując ofertę, ale pozbawiają się elastyczności tak często oczekiwanej przez klientów .

Jak widać dobór dostępnych wakacji jest duży, ale wymaga podjęcia często niełatwych decyzji. Niektórzy touroperatorzy dzięki stałej obecności w Dominikanie mogą stale monitorować zmieniającą się bazę hotelową w Dominikanie i dzięki czemu najlepiej potrafią doradzić w sprawie resortów i nawet pokoi.

Jeżeli ktoś jednak chciałby wylecieć z Niemiec z polskim operatorem to także jest to możliwe. Organizowane wakacje np przez Tropical Sun Tours mogą rozpocząć się niemalże z dowolnego większego miasta europejskiego, oczywiście pod warunkiem, że ktoś ze względu na miejsce w którym mieszka czy cenę wyjazdu z danego lotniska, takiej właśnie oferty sobie życzy.