Polacy na Dominikanie

Dominikana jest coraz częściej  wybieraną destynacją przez Polaków. Chętnie wybieramy jako drugi urlop właśnie podróż do egzotycznego kraju – do Dominikany, Meksyku czy na Kubę. Wybierając kraj na nasze wakacje marzeń powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę bezpieczeństwo tak aby nic nie zakłóciło naszego wypoczywania. Republika Dominikany to kraj, w którym żyją życzliwi i otwarci ludzie, a ich natura sprawia, że wszyscy turyści dobrze się tutaj czują.Dominikańczycy żyją w swoim tempie i cenią sobie spokój oraz  współpracę z innymi ludźmi. Republika Dominikany jest krajem, w którym ludzie są bardzo przyjaźni i możemy czuć się bezpieczni. Dominikańczycy cenią sobie wartości katolickie, co dla niektórych turystów może mieć duże znaczenie.

Chętnie odwiedzamy Dominikanę również ze względu na wyrównaną pogodę przez cały rok.
Temperatury powietrza w ciągu roku oscylują od 27-31 stopni. Umowny sezon wysoki trwa od listopada do marca oraz w lipcu i sierpniu, wówczas najwięcej turystów odwiedza Dominikanę. W pozostałych miesiącach pogoda również zachęca do odwiedzenia tego pięknego kraku, mogą zdarzyć się opady deszczu, które trwają krótko i stanowią przyjemne orzeźwienie.

Polscy przewodnicy na Dominikanie

Dominikana oprócz odpoczynku na cudownych plażach ma do zaoferowania wiele atrakcji, które urozmaicą wyjazd każdemu turyście – wodospady, niezamieszkałe wyspy, przypływające Humbaki czy historyczna stolica Santo Domingo. Warto zapoznać się przed wyjazdem z programami  wycieczek fakultatywnych w Dominikanie. Dodatkowym plusem jest fakt ,że wycieczki w tym egoztycznym kraju prowadzone są przez polskich przewodników. Można zatem w polskim klimacie zwiedzać i odkrywać piękno wyspy Hispaniola. A jest co oglądać, wiele egzotycznych miejsc warto odwiedzić również z dziećmi.

Republika Dominikany jest dużą wyspą podzieloną na wiele regionów. Najpopularniejszym turystycznym regionem z bogatą bazą noclegową jest region Punta Cana, najdalej wysunięty na wschód obszar Dominikany z pięknymi białymi plażami oraz gajami palmowymi.
Piękne i ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego zachwycają swoją barwą turkusową turystów płynących na niezamieszkałą wyspę Saona.
Coraz większa liczba turystów planuje zwiedzanie innych regionów Dominikany – Puerto Plata czy La Romana, a także Barahona. Bez względu na to, który z regionów wybierzesz na długo udzieli się klimat tej cudownej wyspy, a przede wszystkim kraju Republiki Dominikany.
Przybywa również połączeń lotniczych do portu lotniczego w Punta Cana. Przy wyjściu z lotniska  rozbrzmiewa często język polski co przykuwa uwagę tych turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Dominikanę, wybierając hotele w Bavaro, Uvero Alto, Cabeza de Toro czy ogólnie w obrębie regionu Punta Cana. Piękno Dominikany udzieliło się wielu Polakom, którzy postanowili zamieszkać w tym kraju i pokazują piękno przyrody innym odwiedzającym.

Do zobaczenia w bajecznej Dominikanie.