Ludzie kultura zwyczaje dominikanie

Jadąc na urlop do innego kraju liczymy nie tylko na odpoczynek, ale również na poznanie nowej kultury oraz ludzi. Musimy pamiętać, że każdy kraj ma swoje zwyczaje oraz różnice kulturowe. Tak jak np. w Grecji uniesiony kciuk symbolizujący u nas, że „wszystko ok” może być uznany jako propozycja stosunku seksualnego. Gdy przywołamy Filipińczyka palcem będzie mu się kojarzyć z przywoływaniem psa czy prostytutki. Również na Dominikanie są rzeczy o których powinniśmy wiedzieć.

Mieszkańcy Dominikany kochają muzykę i taniec. Mają gorące latynoskie temperamenty. Kobiety mogą liczyć na adoracje ze strony mężczyzn, którzy są prawdziwymi dżentelmenami. Zabiegają o względy kobiet, niewinnie flirtują i robią to wszystko z dużą dozą szacunku.

Dominikana ludzie kultura zwyczaje dominikanie

Dominikańczycy są niezwykle przyjaznym i życzliwym narodem. Na ulicy zawsze ktoś nas zaczepi z serdecznym hola czy Buenos dias. Nie wypada nie odwzajemnić tych przyjacielskich gestów. Nawet jeśli po kilku minutach spotykamy ponownie tą samą osobę to należy przywitać się jeszcze raz. Jest to również jeden z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach z najlepiej rozwiniętą turystyką. Jest to główne źródło dominikańskich dochodów w związku z czym bardzo dbają o turystów i starają się aby czuli się oni bezpiecznie w ich kraju.

Bardzo cenią sobie grzeczność. Po wejściu do pomieszczenia należy przywitać się formułą „Buenos dias”. Można również uścisnąć dłoń spotkanej osoby, a kobiety przy przywitaniu wymieniają się całusami w oba policzki. Ważne jest aby nie używać przy Dominikańczyku zwrotu „nie ma”, to słowo w ich języku oznacza wulgarne określenie męskich stref intymnych.

Dominikana ludzie kultura zwyczaje dominikanie

Gdy chcemy przywołać taksówkę lub autobus kiwamy taką ilością palców, która odpowiada liczbie pasażerów. Aby coś wskazać zamiast palca wydyma się usta. Ten drugi gest wynika również z mentalności Dominikańczyków, którzy są z natury leniwi oraz lubią obowiązki odwlekać w czasie. Na przykład gdy zapytasz o drogę zostanie Ci ona wskazana ustami.

Dominikana jest krajem zdominowanym przez religię katolicką. Na jej terenie obowiązują trzy rodzaje związków: małżeństwo kościelne, małżeństwo cywilne i konkubinat. Dwa pierwsze wiążą się z kosztownymi ceremoniami, dlatego w dużej mierze zarezerwowane są dla wyższych klas społecznych.

Jest to bardzo ciekawy i barwny kraj. Jadąc do takiego miejsca warto nie ograniczać się do pobytów nad hotelowym basenem lub na plaży. Warto również wejść w głąb tej prawdziwej Dominikany, której nie zobaczymy na pocztówkach lub zamknięci w murach ośrodków turystycznych. Dlatego właśnie polecamy nasze wycieczki fakultatywne. Pozwólmy sobie na to, aby zostały nam z wakacji cudowne wspomnienia i żebyśmy wrócili z nich ze świadomością, że poznaliśmy ten piękny kraj nie tylko ze strony pięknych plaż.

Dominikana ludzie kultura zwyczaje dominikanie