Dominikana hotele – rejon Punta Cana, jak wybrać?
Baza hotelowa w Dominikanie jest bardzo rozbudowana i wciąż zwiększa się ogólna liczba dostępnych pokoi. Budowane są nowe hotele, a niektóre rozbudowują się. Wybierając miejsce do spędzenia wymarzonych wakacji w Dominikanie, istotną sprawą jest wybór wybrzeża orazi rejonu, gdzie znajdują się wybrane resorty. Niezwykle popularna, nie bez powodu (cudowne plaże z białym piaskiem oraz palmami kokosowymi) jest rejon Punta Cana, położony na wschodzie Dominikany. Jest to kurort, będący od lat miejscem przyciągania turystów z całego świata. Hotele w tej lokalizacji to zazwyczaj resorty 4* i 5*. Obowiązujący standard wyżywienia to all inclusive (z małymi wyjątkami). Warto także podkreślić, że all inclusive na Dominikanie to jest coś. Jedzenia jest aż nadto, alkoholu, a w szczególności rumu i piwa zdecydowanie nie brakuje. Negatywne opinie o wyżywieniu zdarzają się bardzo rzadko. Należy mieć jednak świadomość, że jakość serwisu,  zależeć będzie od wybranej sieci hotelowej oraz kategorii samego resortu.

Dominikana hotele punta cana
Dominikana hotele Punta Pana

Plaże są naprawdę pięknie, z białym i delikatnym piaseczkiem. Woda jest lazurowa w której kąpiel jest niezwykłą przyjemnością, dno piaszczyste więc nie są potrzebne żadne buty ochronne. Punta Cana swoją nazwę zawdzięcza miejscowości gdzie zlokalizowane jest lotnisko. W rejonie tym bywają też plaże o trochę gorszej jakości. Głównym zastrzeżeniem dla osoby, która miała okazję porównać chociażby plaże w Bavaro do plaży na przykład w Uvero Alto, jest fakt, że piasek w Uvero Alto nie jest już taki biały. Nie ma to oczywiście drastycznego wpływu na wypoczynek, poruszamy ten temat raczej ze względu na to, że można spotkać klientów nieco „rozczarowanych doznaniami estetycznymi”.

Dominikana hotele - Punta Cana
Dominikana hotele – Punta Cana

Bezwzględnym atutem Punta Cana jest to, że hotele, zgodnie z prawem nie mogą być budowane wyższe niż wysokość palm, więc rzadko osiągają zasięg 3 pięter. Dzięki temu zachowany jest doskonały klimat na plaży, nie przytłoczonej obecnością wieżowców, tylko dlatego, że wszyscy chcieliby mieć widok na morze i być blisko do plaży. Duży szacunek do władz Dominikany, które w odpowiednim czasie zadbały o tą kluczową kwestię.

W artykule Dominikana – hotele chcemy także poruszyć nie tylko wybór hotelu i poszczególnych pokoi. Konsultacja z kimś kto bezpośrednio jest na miejscu i może podpowiedzieć kiedy był przeprowadzony ostatni remont i w jakim zakresie był realizowany. Zdjęcia w internecie często są stare i mogą mylić, dając mylny pogląd. Przepiękny dla nas klimat Dominikany, dla wyposażenia i różnych instalacji hotelowych nie jest szczególnie łaskawy. Dość wysoka wilgotność i sól morska unosząca się w powietrzu szybko niszczą drewniane elementy wyposażenia, a metalowe części sprzętów czy klimatyzacji pokrywają szybko się korozją. Hotele w Republice Dominikany są jednak w większym lub mniejszym stopniu, ale dosyć często remontowane, tak by ich jakość nie odbiegała zbytnio od normy. Nawiązując do kwestii remontów, we wspomnianym wcześniej zdaniu, ich ilość i częstotliwość wymaga również zainteresowania się, może się przypadkiem okazać w trakcie naszego pobytu, że jestrealizowany planowany większy remont, który mógłby zakłócić nam wypoczynek.

Podsumowując Dominikana i sam region Punta Cana to rewelacyjne miejsce na spędzenie wspaniałego urlopu. Rodziny znajdą wiele hoteli ze strefami dla dzieci, a dla dorosłych przewidziane są resorty gdzie limitem wieku do zakwaterowania się to 18 lat. Klienci budżetowi, nastawieni na zwiedzanie znajdą hotele tańsze, o niższym standardzie, a bardziej wymagający mogą liczyć na szczególne traktowanie w luksusowych hotelach 5*.

Osoby, które chciałyby uzyskaż więcej informacji proponujemy sprawdzić wybrane hotele z regionu Punta Cana:

Dominikana hotele – region Punta Cana

Dominikana hotele - region Punta Cana
Dominikana hotele – region Punta Cana