Każdy kto decyduje się na jakąkolwiek podróż na pewno nie wraca z pustymi rękami. Nieważne czy jest to weekendowa wycieczka w góry czy dłuższe wczasy w egzotycznych krajach, zawsze znajdziemy coś co warto przywieźć ze sobą do domu.

Dominikana również ma się czym pochwalić. Jeśli zapytacie kogokolwiek co poleca kupić na Dominikanie na pewno pierwszą odpowiedzią jaką usłyszysz jest: RUM! Duża część kraju porośnięta jest polami trzciny cukrowej, z której wytwarza się między innymi melasę, która w destylarniach jest przetwarzana na najsłynniejszy rum na świecie. Najbardziej godny polecenia jest na pewno Brugal i Barcelo, a najpopularniejszymi drinkami na bazie rumu jest Cuba Libre, Pina Colada czy Coco Loco.

Dominikana rum wycieczki fakultatywne

Mało kto wie o tym, że Dominikana produkuje najlepsze cygara. Wielu osobom cygara kojarzy się głównie z Kubą, co jest mylnym wrażeniem. Dominikańskie cygara są najbardziej znanymi w Stanach Zjednoczonych, a jedną z najpopularniejszych marek jest Davidoff. Świetnie się palą, wydzielają przyjemny aromat i mają dużo delikatniejszy smak niż ich kubańskie odpowiedniki.

Dominikana cygara wycieczki fakultatywne

Kawa stanowi jeden z głównych produktów rolnych. Klimat sprzyja również hodowli kakao, które rośnie na drzewie w łupinie. Można kupić zmielone lub w postaci kulki, którą należy samemu zetrzeć.

Dominikana kawawycieczki fakultatywne

Larimar do kamień o pięknej błękitnej barwie. Występuje tylko na Dominikanie. Produkuje się z niej piękną biżuterie, która jest nie tylko pamiątką, ale również ozdobą.

Dominikana larimar wycieczki fakultatywne

Mamajuana jest to napój zwany przez niektórych eliksirem. Uznawany na Dominikanie za afrodyzjak, nazywany często ciekłą Viagrą. Mieszkańcy wierzą, że leczy wszelkie choroby. Przeziębienia, zatrucia pokarmowe, odmładza czy poprawia sprawność seksualną. Jest to bardzo częsta pamiątka, podobno skuteczna w swoim działaniu.

Dominikana Mamajuana wycieczki fakultatywne

Wybór pamiątek jest duży i ciekawy, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba pamiętać o tym, że wszelkie przedmioty korzystniej kupować na targowiskach, na których możemy targować ceny, niż w hotelowych sklepikach ponieważ tam spotkamy się z bardzo wysoką marżą.