Jednym z poważniejszych operatorów hotelowych w Dominikanie jest należąca do grupy Pinero sieć hoteli Bahia Principe. Siedziba główna znajduje się w Hiszpanii, natomiast przeważająca cześć operacji prowadzona jest na Karaibach. Z marką Bahia Principe spotkamy się na Jamajce i w Meksyku, ale to właśnie na Dominikanie grupa posiada aż 13 resortów. Cztery z nich zlokalizowane są na Samanie, dwa w La Romana a aż siedem w Punta Cana i to w jednym dużym kompleksie.
Wszystkie dominikańskie hotele sieci posiadają pięć gwiazdek, oferują standard All inclusive, który jednak może różnić się w zależności od nazwy resortu. Sieć zastosowała tutaj podzielona na resorty Grand i Luxury.

Bahia Principe Ambar Dominikana
Bahia Principe Ambar Dominikana

 

Niezwykle interesujący jest kompleks w Punta Cana, w skład którego wchodzą:
Grand Bahia Principe Punta Cana
Grand Bahia Principe Bavaro
Grand Bahia Principe Turquesa
Luxury Bahia Principe Esmeralda
Luxury Bahia Principe Fantasia
Luxury Bahia Principe Ambar Blue
Luxury Bahia Principe Ambar Green

Bahia Principe mapa resortu w Punta Cana
Bahia Principe mapa resortu w Punta Cana

Części Punta Cana i Bavaro to praktycznie bliźniacze hotele, zakres usług, wygląd pokoi i ich usytuowanie jest praktycznie identyczne, patrząc zresztą na mapę resortu łatwo zauważymy, że stanowią one lustrzane odbicie względem linii prostopadłej do morza. Wszystko pokoje posiadają jeden standard – Junior Suite.
Grand Bahia Principe Turquesa, to część hotelu różniąca się od poprzednich lokalizacją i delikatnie wystrojem samych pokoi, choć to już jest kwestią gustu. Osoby wybierające część Turquesa, powinny mieć świadomość, że resort ten jest najdalej oddalonym od plaży, odległość to około 1000 – 1200 metrów, ale za to stosunkowo blisko jest mini aqua park i części rozrywkowe hotelu.
Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę, że wybierając którykolwiek z powyższych mamy prawo do wzajemnego korzystania z basenów , barów, animacji i innych atrakcji. Posiłki główne czyli śniadanie, lunch i kolacja serwowane w restauracji głównej powinny być spożywane jednak zgodnie z zakwaterowaniem w danym resorcie.
Luxury Bahia Principe Esmeralda – cześć położona przy plaży o podwyższonym serwisie. Jest to resort przeznaczony dla rodzin z dziećmi, z plażą wydzieloną dla tej części hotelu.
Luxury Bahia Principe Fantasia – najnowsza część hotelu, wybudowana z myślą o najmłodszych turystach. Baseny, zjedżalnie i ogólny wystrój hoteli jest nieco bajkowy, dzięki czemu nasze pociechy będą się w nim czuły doskonale.
Luxury Bahia Principe Ambar Blue – resort przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych, położony przy plaży, która dodatkowo jest wydzielona dla tej części hotelu, co oznacza, że na plaży tej również nie spotkamy dzieci.
Luxury Bahia Principe Ambar Green – stosunkowo nowa część hotelu, podobnie jak Ambar Blue, przeznaczona dla osób dorosłych. Rónica polega na położeniu, ponieważ ta część znajduję się za resortem Blue, czyli jest nieco oddalona od plaży.

Podsumowując:
Podstawowe atuty hotelu:
– Duże przestronne pokoje
– Duża ilość animacji i rozrywek
– Bardzo bogaty all inclusive i doskonałe jedzenie
– Dobry serwis i miła atmosfera panująca w hotelu
Gdybyśmy szukali mankamentów, to pewnie tego, że przy pełnym obłożeniu hotelu, na samej plaży może być trochę ciasno, chociaż jej odcinek należy do bardzo ładnych.

Bahia Principe Bavaro - Dominikana
Bahia Principe Bavaro – Dominikana

Różnice pomiędzy hotelami Grand a Luxury.
W części Grand korzystamy wzajemnie, ale tylko w ramach części Grand. Mamy prawo do rezerwacji trzech restauracji a’la carte na 7 dni pobytu w hotelu.
W części Luxury możemy korzystać ze wszystkich części kompleksu przy czym, dzieci nie mogą wchodzić, do części dla dorosłych i osoby nie będące zakwaterowane w Fantazji, nie mogą korzystać z tej części. Restauracje a’la carte są nielimitowane, jest pełny serwis kelnerski na plaży i przy basenach, całodobowy room serwis, alkohole premium i dodatkowe atrakcje czy animacje organizowane dla tych resortów.

Ogólna ocena – POLECAMY